Dnia 10.11.2018 Stowarzyszenie uczciło stulecie odzyskania Niepodległości. Uroczystość tą uświetnili swoją obecnością m.in Burmistrz Antoni Kopeć, Z-ca Burmistrza Mieczysław Reps, Burmistrz elekt Łukasz Zbroszczyk oraz Katarzyna Łapińska- Szymańska. Podopieczni Stowarzyszenia wraz z zaproszonymi gośćmi zatańczyli wspólnie poloneza. Kolejnym punktem obchodów były występy artystyczne podopiecznych Stowarzyszenia przy wsparciu Pana Sebastiana, Chóru Smolec Cantas, Orkiestry Dętej ze Smolca, oraz Magdy, Juli, Tereski, Irenki, Ani i Leonarda.
Na koniec odbył się wspaniały pokaz Husarski.
Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie i wspólne świętowanie.
Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,,Uczcijmy razem stulecie odzyskania Niepodległości. Komisja w składzie Katarzyna Łapińska-Szymańska oraz Sebastian Kotlarz wyłonili najlepsze prace i postanowili przyznać 3 główne nagrody :
1 miejsce: Grupa V ,,Jeżyki
2 miejsce : Wojtek Chromik